ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7616548
*
nr 761 6548
Spegel
höjd: 101
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 maj 2012
kl 20:01:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 11:35:54
1
100 kr
22/5 15:35:43
2
150 kr
22/5 19:18:46
1
200 kr
25/5 12:48:36
3
300 kr
28/5 19:51:06
4
350 kr
28/5 19:52:54
3
400 kr
28/5 19:55:16
4
550 kr
28/5 19:56:19
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 761 6548
Spegel
höjd: 101
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/5 11:35:54 | 1 | 100 kr |
22/5 15:35:43 | 2 | 150 kr |
22/5 19:18:46 | 1 | 200 kr |
25/5 12:48:36 | 3 | 300 kr |
28/5 19:51:06 | 4 | 350 kr |
28/5 19:52:54 | 3 | 400 kr |
28/5 19:55:16 | 4 | 550 kr |
28/5 19:56:19 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27